Інформація для людей, які виїжджають з України, рятуючись від війни 
(і мають дітей з інвалідністю)

Європейська комісія

Якщо Ви рятуєтесь від війни в Україні та приїхали до Європейського Союзу, Ви знайдете ключову інформацію на цій веб-сторінці Європейської Комісії про свої права щодо перетину кордону в країну ЄС, право на тимчасовий захист та подання на міжнародний захист, а також права на подорожі всередині Європейського Союзу.

У розділі «Інформація про національні органи влади та варіанти безкоштовного проїзду» на цій веб-сторінці Ви можете знайти ключову інформацію про те, до яких національних органів звертатися за тимчасовим захистом та які організації активно допомагають тим, хто їде з України, а також як з ними зв’язатися.


    UNCHR, Агентство ООН у справах біженців

    UNHCR, Агентство ООН у справах біженців, є всесвітньою організацією, яка займається порятунком життя, захистом прав і побудовою кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громад та осіб без громадянства. Тут Ви можете знайти ключову інформацію для українців, які подорожують або перебувають в інших країнах, про процедури надання притулку та куди звернутися за допомогою в інших (європейських) країнах: Інформація щодо ситуації в Україні - UNHCR Україна


    Європейський форум з проблем інвалідності

    Європейський форум з проблем інвалідності – це організація, яка об’єднує людей з  особливими потребами. Вона поєднує різні організації людей з  особливими потребами з усієї Європи з метою захисту інтересів понад 100 мільйонів людей з інвалідністю в Європі. Європейським форумом з проблем інвалідності керують люди з особливими потребами та їхні сім’ї.

    Будь ласка, відвідайте цю веб-сторінку Європейського форуму з проблем інвалідності , щоб знайти більше інформації для людей, які виїжджають з України, рятуючись від війни, щоб прибути та оселитися в Європейському Союзі (у кожній із 27 країн, що входять до Європейського Союзу).


    Європейські довідкові мережі (ERN) з рідкісних і складних захворювань

    24 Європейські довідкові мережі (ERN) з рідкісних і складних захворювань надають підтримку усім українським пацієнтам з рідкісними захворюваннями та складними станами.

    Зверніться до цього веб-сайту для отримання додаткової інформації та вказівок. ERN спеціалізуються на діагностиці та лікуванні рідкісних/дуже рідкісних захворювань у майже усіх галузях медицини. 1600 експертних центрів ERN знаходяться в понад 300 лікарнях у більшості країн Євросоюзу. ERN створюють центр для пацієнтів з рідкісними захворюваннями в Україні та за її межами.


    DCPHelp, ICPS i CP-ECA

    DCP Help – Всеукраїнська асоціація батьків дітей з церебральним паралічем – співпрацює з Міжнародним товариством дитячого церебрального паралічу (International Cerebral Palsy Society -ICPS ) та Асоціацією ДЦП в ЄС (Cerebral Palsy in the EU Association CP-ECA) для надання допомоги та консультацій біженцям з України з церебральним паралічем. Для цього встановлена ГАРЯЧА ЛІНІЯ: +380 73 200 2004, яку веде президент DCP Help Руслан Васютін. Він може допомогти в наступному:

    ▪ Переклад українською, російською та англійською мовами

    ▪ Контакти для короткострокового проживання в Польщі, Словаччині (…)

    ▪ Контакти для довгострокового проживання в інших країнах Європи

    ▪ Поради щодо того, як отримати підтримку, медичну допомогу, товари тощо.

    Консультації з правових питань українських біженців


    Міжнародна організація з міграції

    Міжнародна організація з міграції (International Organization for Migration -IOM) є провідною міжурядовою організацією у сфері міграції та тісно співпрацює з урядовими, міжурядовими та неурядовими партнерами. Маючи 174 країни-члени та офіси в більш ніж 100 країнах, IOM допомагає забезпечити організоване та гуманне управління міграцією, сприяє міжнародному співробітництву з питань міграції, допомагає у пошуку практичних рішень міграційних проблем та надає гуманітарну допомогу мігрантам, у тому числі біженцям та внутрішньо переміщеним особам. Міжнародна організація з міграції  створила гарячі лінії інформування та підтримки для осіб, які перебувають в Україні та їдуть з України з різних країн. На цій сторінці зібрано поточні діючі гарячі лінії, які будуть регулярно оновлюватися. 


    Інформація для окремих країн, що не входять до ЄС:

    Об'єднане Королівство

    На цій веб-сторінці Ви можете знайти ключову імміграційну інформацію для українців у Сполученому Королівстві, громадян Великобританії та членів їхніх сімей. Програма уряду Великобританії «Дім для України» дозволяє приватним особам, благодійним організаціям, громадським групам та підприємствам запропонувати українцям шлях до безпечного проживання у Великобританії.

    Будь ласка, перейдіть за посиланням для отримання додаткової інформації про те, як подати заяву на отримання візи у Сполученому Королівстві.

    Будь ласка, знайдіть тут посібник для українців, які прибувають до Великобританії, що охоплює те, що Вам потрібно знати в перші кілька днів, як звикнути до життя у Великобританії, зокрема, як знайти дім, отримати доступ до основних державних послуг та охорони здоров’я, знайти роботу, заклади для дітей та освітні послуги.


    Норвегія

    У Норвегії всі зареєстровані біженці мають таке ж право на медичне обслуговування, як і всі інші громадяни. Національна служба охорони здоров’я дуже добре організована по всій країні, і більшість послуг є безкоштовною, за винятком невеликої суми, яку Ви повинні платити за деякі послуги. Для дітей до 16 років все безкоштовно. Більшість обладнання (стільці,  інвалідні візки тощо) надається безкоштовно національною службою охорони здоров’я. Місцева влада надає також послуги перекладу. Існують різні веб-сторінки з інформацією різними мовами про медичне обслуговування шукачів притулку та біженців у Норвегії, а деякі з них - також українською: https://www.helsenorge.no/uk/utlendinger-i-norge/helsehjelp-for-asylsokere- og-flyktninger-i-norge/

    На YouTube є два фільми українською мовою, створені Норвезьким інститутом громадського здоров’я, з інформацією про медичні послуги в Норвегії:


    Ісландія

    Ознайомтеся, будь ласка з інформацією на веб-сайті для українців, які приїжджають до Ісландії. Уряд Ісландії 22 квітня схвалив рекомендацію прем'єр-міністра, міністра соціальних справ і ринку праці, міністра юстиції, міністра закордонних справ, міністра охорони здоров'я та міністра освіти і дітей прийняти пропозиції Комітету біженців щодо особливого сприяння вразливим категоріям біженців, які рятуються від війни в Україні.


    Інші корисні посилання:

    • Для підтримки людей з церебральним паралічем з України Федерація португальських асоціацій церебрального паралічу (FAPPC) опублікувала інформацію для волонтерів та усіх бажаючих допомогти дітям з церебральним паралічем, які вперше контактують з цією групою населення: https://www.fappc.pt/cerebral-palsy-help-ukraine


    • Польський міграційний форум (Polskie Forum Migracyjne) розробив посібник Допомога для осіб з інвалідністю в Польщі. У цьому посібнику розповідається про правові норми, доступні форми підтримки та процедури вирішення проблеми інвалідності. 



    EACD MEMBER ACCOUNT


    ABOUT ASSOCIATION

    The European Academy of Childhood Disability (EACD) is an international not-for-profit association founded in 1989, and is an association for anyone with a clinical and/or scientific interest in childhood-onset disabilities in Europe and beyond. EACD's mission is to promote research and education for the benefit of people with childhood-onset disabilities throughout Europe and beyond. 


    CONTACT

    Copyright © 2024 EACD ivzw  (registered company: 0757.731.534) 

    Powered by Wild Apricot Membership Software